تحلیل تکنیکالشرکتها
موضوعات داغ

تحلیل تکنیکال وصندوق: سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری

قبل از ارائه تحلیل تکنیکال وصندوق ابتدا یک بررسی کوتاهی از شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی داریم.

تحلیل تکنیکال وصندوق
تحلیل تکنیکال وصندوق

معرفی اجمالی

شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری که با نماد وصندوق در بازار بورس معامله می شود، دارای سبد سرمایه گذاری ارزشمندی در صنایعی همچون پتروشیمی، پالایشی می باشد. با توجه به بزرگی این سهم که شامل 27 میلیارد برگه سهم و ارزش بازار 181 هزار میلیارد ریالی می باشد، معمولا خرید آن مناسب سرمایه گذاری برای نهادهای حقوقی فعال در بازار سرمایه از جمله صندوق های سرمایه گذاری بوده است.

سابقه بازدهی و تغییرات قیمتی

بازدهی آن در یک ماهه گذشته 18.3 درصد، در سه ماه گذشته 75 درصد و در یکسال گذشته 270 درصد بوده است. وصندوق در یک سال گذشته در کانال صعودی حرکت کرده است؛ اخیرا توانسته است سقف این کاتال صعودی را رد کند. در صورت ثبت یک کندل صعودی دیگر تریگر خرید صادر خواهد شد. همواره به یاد داشته باشید برای اینکه روند صعودی قیمت تایید شود باید حجم های معاملاتی در این روند صغودی همواره افزایشی باشند. ماینگین حجم معاملات وصندوق در یک ماه گذشته حدود 18.3 میلیون برگه سهم بوده است.

شرح تحلیل

نمودار یکساله وصندوق - تحلیل تکنیکال
تصویر 1 – کانال صعودی یک ساله وصندوق

نمودار بالا در مقیاس زمانی روزانه و لگاریتمی می باشد، طبق پیش بینی حرکت صعودی در کانال های فیبوناچی اهداف به ترتیب 7600 الی 10500 ریال می باشد. حد ضرری که برای این تحلیل باید در نظر گرفت 6180 ریال می باشد.

نمودار نسبتی

نسبت وصندوق به شاخص کل بورس
تحلیل تکنیکال وصندوق
تصویر2- نسبت وصندوق به شاخص کل – هفتگی

تکنیکال وصندوق: در تصویر شماره 2، نسبت سهم وصندوق به شاخص کل در مقیاس زمانی هفتگی ارائه شده است، مشاهده می شود از ابتدای فعالیت تاریخ حضور این سهم در بازار سرمایه تا به امروز در یک کانال صعودی در حال حرکت بوده است. در قیمت های فعلی همانطور که دیده می شود برای دفعه ی چهارم هست که به کف این کانال صعودی رسیده است. بنابراین می توان به اطمینان بیشتری برای سرمایه گذاری در این سهم اقدام نمود.

جمع بندی

جدول زیر خلاصه تحلیل تکنیکال وصندوق است:

اطلاعات تکنیکالی وصندوق
جدول اطلاعات تکنیکالی

سلب مسئولیت

!!تحلیل صرفا نظر شخصی تحلیلگر است، توصیه ای به خرید و فروش نمی باشد!!

تحلیل بنیادی شرکتها
تحلیل تکنیکال شرکتها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن